Premier League

Sërish merkato në La Liga, Newcastle arrin marrëveshjen me një brazilian

Newcastle është pranë goditjes së tretë në merkaton e janarit. “Qymyrxhinjtë” siguruan shërbimet e Kieran Trippier nga Atletico Madrid dhe sulmuesit Chris Wood nga Burnley.

Drejtuesit e klubit të Premier League po tentojnë afrimin e një tjetër mbrojtësi nga kampionati spanjoll. Ai është Diego Carlos, qendërmbrojtësi brazilian i Sevillas.

Newcastle ka arritur në parim marrëveshjen me agjentin e 28-vjeçarit sipas Telegraph, dhe tani po synohet gjetja e akordi financiar me klubin andaluzian.

Diego Carlos është një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës së Julen Lopeteguit, aty ku aktivizohet prej korrikut të vitit 2019.

Raportimet që vijnë nga Anglia theksojnë se diferenca mes ofertës së Newcastle (28 milionë paund) dhe kërkesës së Sevillas është e vogël dhe marrëveshja finale është çështje kohe.

Skuadra e Eddie Howe renditet për momentin në vend të parafundit me 12 pikë të grumbulluara në 20 ndeshje, teksa po lufton fort për të siguruar qëndrimin në elitën e futbollit anglez.

Të Fundit

Premier League 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
38
29
6
3
99
26
+73
93
2Liverpool
38
28
8
2
94
26
+68
92
3Chelsea
38
21
11
6
76
33
+43
74
4Tottenham Hotspur
38
22
5
11
69
40
+29
71
5Arsenal
38
22
3
13
61
48
+13
69
6Manchester United
38
16
10
12
57
57
0
58
7West Ham United
38
16
8
14
60
51
+9
56
8Leicester City
38
14
10
14
62
59
+3
52
9Brighton & Hove Albion
38
12
15
11
42
44
-2
51
10Wolverhampton Wanderers
38
15
6
17
38
43
-5
51
11Newcastle United
38
13
10
15
44
62
-18
49
12Crystal Palace
38
11
15
12
50
46
+4
48
13Brentford
38
13
7
18
48
56
-8
46
14Aston Villa
38
13
6
19
52
54
-2
45
15Southampton
38
9
13
16
43
67
-24
40
16Everton
38
11
6
21
43
66
-23
39
17Leeds United
38
9
11
18
42
79
-37
38
18Burnley
38
7
14
17
34
53
-19
35
19Watford
38
6
5
27
34
77
-43
23
20Norwich City
38
5
7
26
23
84
-61
22


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency