Bundesliga

Sërish Zirkzee, Bayerni i falet talentit 18-vjeçar për ta mbyllur vitin me fitore

Për të dytën herë rresht në pak ditë, Bayerni i falet i 18-vjeçarit holandez Joshua Zirkzee. Bavarezët e mbyllën vitin 2019-të por njëkohësisht edhe fazën e parë të Bundesligës me një sukses 2-0 ndaj Wolfsburg në Alianz Arena. Sërish heroi i Bayernit ashtu si në sfidën e së mërkurës ndaj Freiburg ishte 18-vjeçari Zirkzee i cili hyri në fushë në minutën e 83-të si zëvendësues dhe në të 85-ën, zhbllokoi rezultatin duke kaluar në avantazh Bayernin. Çfarë fillimi për Zirkzee i cili edhe pse në këtë sezon nuk ka shënuar ende asnjë gol me skuadrën e dytë të Bayernit në kategorinë e tretë, ia ka dalë të shënojë dy herë dy gola deçizivë në Bundesliga në ato pak minuta që është aktivizuar në sfidat ndaj Freiburg dhe Wolfsburg. Në mënyrë identike si në mesjavë pak çaste më vonë shënoi edhe Gnabry për të vulosur fitoren e Bayernit me shifart 2-0 ndaj Wolfsburg, sukses që i ngjiti bavarezët në kuotën e 33 pikëve, por kryesimin e renditjes vazhdon ta mbajë Leipzig me 37 pikë, 4 më shumë pasi skuadra e Nagelsmann mposhti 3-1 me përmbysje Augsburg. Në sfidat e tjera Schalke 04 barazoi 2-2 me Freiburg, Bayer Leverkusen u rikthye te fitorja falë suksesit 0-1 në fushën e Mainz, ndërkohë vijon rënia e lirë për Werder Bremen që u mposht 1-0 nga Koln.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency