La Liga

Setien: Messi do të jetë ndaj Mallorcas, gati edhe Suarez

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien, siguroi se Lionel Messi është  në formë “të përkryer” dhe nuk do të ketë asnjë problem për të qenë në ndeshjen e parë në këtë rikthim të La Ligas kundër Mallorcas, të mërkurën. Ai sqaroi gjithashtu se edhe Luiz Suarez është rikuperuar dhe do të grumbullohet për këtë ndeshje.

“Ndonjë lojtar nuk është stërvitur si masë paraprake, për shkak të ndonjë kontraktimi të lehtë, por Messi është mirë dhe nuk do të ketë asnjë problem”.

Trajneri i Barça dëshironte të hiqte çdo dyshim për gjendjen fizike të Messit, pas raportimeve të ndryshme dhe një deklarate nga klubi ku flitej të premten për një kontraktim të “Pleshtit”

“Kalendari do të jetë shumë i ngjeshur, por unë gjithmonë preferoj ta kem Messin në fushë. Atëherë do të shohim se çfarë do të ndodhë,” – tha ai për minutat që argjentinasi do të duhet të luajë.

Përveç kësaj, Setién rikuperon një armë të fortë në sulm, Luis Suárezin, i cili i kishte thënë lamtumirë sezonit për shkak të një operacioni në gju.

“Suarez është në gjendje shumë të mirë, ka marrë ngarkesën e duhur në stërvitje. Ai është shumë më mirë seç e prisnim, por gjithmonë ka paqartësi pas një kohe kaq të gjatë pa luajtur.”

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency