La Liga

Sevilla gjen në Turqi pasuesin e Diego Carlos, arrihet marrëveshja me Galatasaray-n

Sevilla lëviz me shpejtësi në merkato dhe gjen zëvendësuesin e Diego Carlos. Vetëm pak ditë pasi shiti mbrojtësin brazilian te Aston Villa, klubi andaluzian ka arritur marrëveshjen për afrimin e një tjetër futbollisti nga vendi i sambës.

Bëhet fjalë për mbrojtësin 26-vjeçar Marcao, që është pjesë e turqve të Galatasarayt dhe që brenda javës së ardhshme pritet të kompletojë transferimin në kampionatin spanjoll.

Mediat iberike raportojnë se marrëveshja mes klubeve është arritur mbi bazën e 10 milionë eurove dhe pritet që Marcao të mbarojë pushimet, para se të nisë aventurën e tij të re me fanellën e Sevillas.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1PSG
2
2
0
0
10
2
+8
6
2Lille
2
1
1
0
5
2
+3
4
3Olympique Marseille
2
1
1
0
5
2
+3
4
4Toulouse
2
1
1
0
4
1
+3
4
5Monaco
2
1
1
0
3
2
+1
4
6Lens
2
1
1
0
3
2
+1
4
7Olympique Lyonnais
1
1
0
0
2
1
+1
3
8Lorient
1
1
0
0
1
0
+1
3
9Montpellier
2
1
0
1
5
7
-2
3
10Clermont
2
1
0
1
4
7
-3
3
11Nice
2
0
2
0
2
2
0
2
12Angers SCO
2
0
2
0
2
2
0
2
13Nantes
2
0
2
0
1
1
0
2
14Brest
2
0
1
1
3
4
-1
1
15Strasbourg
2
0
1
1
2
3
-1
1
16Ajaccio
2
0
1
1
1
2
-1
1
17Rennes
2
0
1
1
1
2
-1
1
18Auxerre
2
0
1
1
3
6
-3
1
19Troyes
2
0
0
2
2
6
-4
0
20Reims
2
0
0
2
3
8
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency