Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Mbretit

Sevilla grumbullon edhe lojtarët e dëmtuar, Januzaj jashtë ndeshjes së Kupës së Mbretit kundër Alaves

Adnan Januzaj, i cili mund të largohet nga Sevilla si huazim për një kohë të shkurtër, është lënë jashtë skuadrës që Jorge Sampaoli ka grumbulluar për ndeshjen çerekfinale të Kupës së Mbretit kundër Alaves, që do të luhet këtë të martë.

Ish-lojtari i Real Sociedad, i cili kaloi te Sevilla me parametra zero verën e kaluar duke nënshkruar një kontratë për 4 sezone, mezi ka luajtur 125 minuta në skuadrën e tij të re dhe Valencia është një nga klubet që ka shfaqur interes për të dhe ku sulmuesi mund të luajë në të ardhmen.

Sampaoli ka përfshirë në grup për ndeshjen e së martës, 22 futbollistë, përfshirë të dëmtuarit Marcao, Tecatito Corona, Alex Telles, Delaney dhe Papu Gomez.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...