Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Sevilla i “rrëmben” Lazios mesfushorin zviceran

Sevilla ka zyrtarizuar këtë të premte blerjen e Djibril Sow për 10 milionë euro, plus tre në variabla. Mesfushori 27-vjeçar zviceran ka nënshkruar deri në vitin 2028.

Sevilla ka mposhtur konkurrencën e Lazios, që praktikisht kishte një marrëveshje të mbyllur me Eintrachtin, por Soë vendosi të vinte bast për La Ligan dhe kampionen aktuale të Europa League-s.

Lexo edhe:

Gjithsesi, skuadra italiane është ngushëlluar sot me zyrtarizimin e japonezit Daichi Kamada, me futbollistin që do të përfitojë 3.3 milionë euro neto në sezon gjatë katër viteve të ardhshme.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...