Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Sevilla merr në huazim mesfushorin e talentuar të Interit

Sevilla merr në huazim mesfushorin e talentuar të Interit
Sevilla merr në huazim mesfushorin e talentuar të Interit

Sevilla bën Pazar te Interi, Klubi andaluzian ka arritur marrëveshjen për të marrë në huazim mesfushorin francez të zikaltërve, Lucien Agoume.

Ky i fundit nuk bënte pjesë në planet e Inzaghit dhe mbërriti në Spanjë këtë të shtunë, ku kreu edhe vizitat mjekësore.

Marrëveshja parashikon të drejtën e blerjes nga ana e Sevillas për shifrën e 8 milionë eurove, nëse francezi Agoume do të arrijë të bindë klubin spanjoll.

Nga ana tjetër Interi nuk ka hequr dorë përfundimisht nga Agoume, të cilin ka disa sezone që e pret dhe për këtë arsye ka ruajtur të drejtën e riblerjes në të ardhmen për shifrën e 16 milionë eurove.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...