Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Sevilla merr tri pikët, Valladolid nuk i shpëton dot rrezikut

Sevilla bindi me rezultatin 0-3 ndaj Valladolid në takimin e raundit të 34-ët të La Liga.

Kjo përballje ishte shumë e luftuar, me pjesën e parë që u mbyll pa gola, por me përplasje.

Lexo edhe:

U desh minuta e 50’ që Rafa Mir të gjente rrugën drejt rrjetës dhe të kalonte miqtë në avantazh.

Në minutën e 79’ ishte Papu Gomez ai që do të realizonte, duke i dhënë siguri Sevillas, ndërsa Corona do të realizonte golin e tretë për ekipin e tij dhe njëkohësisht vulosi rezultatin e kësaj përballjeje.

Pas javës së 34-ët Valladolid vijon të jetë në rrezik duke u renditur në vend të 17-të me 35 pikë, ndërsa Sevilla ngjitet në vend të 10-të me 47 pikë.

 

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...