Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Sevilla prezanton mbrojtësin e Manchester United, dalin detajet e transferimit

Manchester United pagoi 40 milionë euro për të blerë mbrojtësin brazilian Alex Telles nga Porto në vjeshtën e 2020-ës, megjithatë futbollisti nuk bindi aspak dhe nuk ia doli të shndërrohej në titullar te “djajtë e kuq”.

As ulja në pankinë e Eric Ten Haag nuk ndryshoi situatën për Telles, që këtë sezon do të luajë në huazim në La Liga, pasi është zyrtarizuar transferimi te andaluzianët e Sevillas.

Kanë qenë këta të fundit që kanë njoftuar akordin, duke bërë me dije se Alex Telles vjen në huazim të thjeshtë nga Manchester United, pa të drejtë apo detyrim blerjeje në fund të sezonit.

Telles konfirmon sërish marrëdhëniet e mira mes dy klubeve, pasi vitin e kaluar Manchester United dha në huazim te Sevilla sulmuesin francez Anthony Martial, i cili është rikthyer këtë vit si protagonist në “Old Trafford”, ndaj anglezët shpresojnë që të njëjtin efekt të ketë edhe huazimi i Telles.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...