Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Sevilla-Roma, zbulohet emri i arbitrit që do vendosë drejtësi në finalen e Europa League

Anthony Taylor do të jetë arbitrit që do të gjykojë finalen e UEFA Europa League 2023 mes Sevillas dhe Romës, e cila do të luhet në “Puskas Arena” në Budapest, Hungari të mërkurën më 31 maj në orën 21:00, takim që do të transmetohet për publikun shqiptar ekskluzivisht në SuperSport, Digitalb.

44-vjeçari anglez ka drejtuar gjashtë ndeshje të UEFA Champions League dhe një ndeshje të UEFA Europa League këtë sezon, duke përfshirë sfidën e parë gjysmëfinale midis Romës dhe Feyenoord.

Lexo edhe:

Taylor arbitroi Superkupën e UEFA-s 2020 që u zhvillua në të njëjtin stadium në Budapest midis Bayern Munich dhe Sevilla si dhe finalen e Nations League të UEFA-s 2021 midis Spanjës dhe Francës.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...