Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Sevilla shpërblen trajnerin që fitoi Europa Leaguen

Sevilla shpërblen trajnerin që fitoi Europa Leaguen
Sevilla shpërblen trajnerin që fitoi Europa Leaguen

Sevilla ia doli të triumfojë me penallti në finalen e Europa Leagues ndaj Romës, duke e fituar këtë kompeticion për herë të 7 në histori, në harkun e 17 viteve.

Një meritë të padiskutueshme ka padyshim edhe trajneri Jose Luis Mendilibar, i cili mori drejtimin e skuadrës në një moment delikat, por ia doli ta udhëheqë drejt suksesit.

Lexo edhe:

Dhe pikërisht për këtë triumf, tekniku është shpërblyer me rinovimin e kontratës deri në qershor të 2024-ës. Thënë ndryshe, Mendilibar do të ketë shansin të drejtojë skuadrën që nga fillimi i sezonit, për të treguar se meriton vërtetë të jetë në pankinën e klubit andaluzian.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...