Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

“Sevilla si Reali?”, Casemiro: Po, kur të fitojnë edhe 8 trofe…

Sevilla ka shfaqur probleme të mëdha gjatë këtij sezoni, por kur vjen puna në Europa League skuadra andaluziane transformohet totalisht.

Rekordmenët e këtij kompeticioni, eliminuan Manchester United dhe do të sfidojnë Juventusin në gjysmëfinale.

Sevilla si Real Madrid? Casemiro as që ka ndërmend të pranojë një krahasim të tillë. Pas humbjes 3-0 ndaj Sevilla, mesfushori i Manchester United deklaroi:

Lexo edhe: 

Ata kanë fituar gjashtë herë Europa League, por duhet të fitojnë edhe 8 trofe të tjerë për të arritur Realin e Madridit”, deklaroi 31-vjeçari.

Casemiro iu referua faktit që “Los Blancos” kanë fituar 14 herë Champions League. Mesfushori kaloi shtatë sezone të mrekullueshme në “Santiago Bernabeu” përpara se të transferohej në ishull.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...