Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Sevilla zyrtarizon pasuesin e Mendilibarit, i beson ish-trajnerit të Uruguait

Ish-trajneri i Uruguait, Diego Alonso, është zyrtarizuar trajner i Sevillas në La Liga. 48-vjeçari nga Montevideo pason José Luis Mendilibar, që u largua nga skuadra andaluziave për shkak të rezultateve të dobëta.

Klubi spanjoll njoftoi këtë të martë, një ditë pas shkarkimit të Mendlibarit, se kishte arritur marrëveshjen me Diego Alonson deri në fund të sezonit.

Lexo edhe:

Misioni i tij do të jetë të nxjerrë nga kriza e rezultateve ekipin andaluzian, i cili është i 14-ti në La Liga dhe i 3-ti në Grupin e Champions League, pas Lensit dhe Arsenalit.

Diego Alonso kulmin e karrierës së deritanshme si trajner e ka pasur në periudhën 2021-2022 në krye të përfaqësueses së Uruguait. Ai i drejtoi të kaltrit në Kupës së Botës në Katar, por u eliminua që në fazën e grupeve.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...