Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Sezoni 2023/2024, të hënën hidhet shorti i Superiores dhe Kategorisë së Parë

Kalendarët e kampionateve “Kategoria Superiore 2024-2025” dhe “Kategoria e Parë 2024-2025”, do të zbardhen ditën e hënë. Shorti do të hidhet në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit”. Duke nisur nga ora 12:00.

Edicioni i ri në Superiore do të nisë në datën 18 gusht dhe është planifikuar të mbyllet në maj 2025. Ndërsa sezoni i ri i Kategorisë së Parë është programuar të nisë në datën 24 gusht. Për t’u mbyllur në 19 prillin e vitit të ardhshëm.

Lexo edhe: 

Në Superiore këtë sezon marrin pjesë këto skuadra: KF Egnatia, KF Partizani, KF Skënderbeu, KF Vllaznia, KF Tirana, KF Teuta, FC Dinamo City, KF Laçi, AF Elbasani dhe FK Bylis.

Ndërsa në kampionatin e Kategorisë së Parë do të marrin pjesë këto skuadra: Flamurtari FC, Vora, KF Erzeni, FK Kukësi, FK Apolonia, KS Korabi, KS Kastrioti, KF Burreli, FC Lushnja, FC Besa, KF Pogradeci dhe KF Valbona.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...