Futboll

Sezoni më i mirë në aspektin personal, Roshi në podiumin e dribluesve më të mirë në Rusi!

Odise Roshi zhvilloi një sezon fantastik në Rusi, më i miri për të në aspektin personal që kur është bërë pjesë e Akhmat Grozny-it në vitin 2016-të. Me 8 gola të shënuar mes kampionatit dhe Kupës së Rusisë, 7 prej tyre vetëm në kampionat mesfushori shqiptar rezultoi golashënuesi më i mirë i skuadrës çeçene duke ndihmuar Akhmat-in të siguronte mbijetesën. Por ky nuk ishte rekordi i vetëm i Roshit në këtë sezon pasi ai është edhe pjesë e podiumit të dribluesve më të mirë.

Faqja zyrtare e Premier League ruse, ka publikuar edhe një foto ku shfaqen pesë lojtarët më driblues të kampionatit, që është një nga pikat më të forta të lojtarit të kombëtares kuqezi.

Roshi renditet në vend të tretë. Në 110 tentativa ia ka dalë në 68 raste t’iu lërë targën kundërshtarëve, me një efikasitet prej 62%, që e pozicionon atë mes më të mirëve. Vetëm Vlasic i CSKA së Moskës dhe Joao Mario i Lokomotivës kanë përqindje më të mirë se kuqeziu përsa i përket driblimeve, 63% kundrejt 62% të Roshit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency