Connect with us

Hi, what are you looking for?

FA Cup

Sfida me Bristol City, Guardiola: Do jetë si finale, janë një ekip shumë i mirë!

Manchester City do të luajë këtë të martë në Bristol City, në kuadër të raundit të 1/8-ave të FA Cup dhe Pep Guardiola fton skuadrën e tij të mos e nënvlerësojë kundërshtarin e tyre.

Lexo edhe:

Duke folur për mediet në prag të sfidës me Bristol City, skuadër që luan në Championship, Guardiola shprehet se ky takim do të jetë një finale

“Ata nuk kanë humbur në 12 ndeshje dhe vëzhguesit tanë thonë se ata janë një ekip i mire. Trajneri ka shumë përvojë. Do të jetë një finale, është një kompeticion i rëndësishëm. Ne do të përpiqemi të luajmë një lojë të mirë dhe të përpiqemi të kalojmë”-tha Guardiola.

Kjo sfidë do të luhet të martën, nesër, në orën 21:00 dhe do të transmetohet ekskluzivisht në “SuperSport 2”.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...