Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Sfida me Qipron vendimtare, kreu i FFK paralajmëron Giresse

Kosova ndeshet sot në orën 20:45 me Qipron në “Fadil Vokrri”, ndeshja që do të përcaktojë vendin e dardanëve në renditjen e Grupit 2 të Lugës C në Nations League, sfidë e cila do të transmetohet ekskluzivisht në “Super Sport 3”.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka paralajmëruar trajnerin Giresse se në rast të një dështimi në takimin e kësaj të marte, atëherë tekniku do të duhet të bëjë gati valixhet, pasi e pret shkarkimi nga drejtimi i stolit të dardanëve.

Në gjashtë takime që Alain Giresse ka drejtuar dardanët ka mundur të marrë 3 fitore, 3 humbje dhe 1 barazim.

Lajme të tjera

Bundesliga

Zinedine Zidane është një hap larg stolit të Bayern Munich. Nga Spanja lajmin e bën të ditur Mundo Deportivo, që e jep të kryer...

La Liga

Real Madrid është futur në garë për shërbimet e Bernardo Silvës. Manchester City ka përcaktuar një klauzolë prej 50 milionë paundësh mbi portugezin, megjithëse...

Serie A

Me Stefano Piolin që ka mbyllur tashmë eksperiencën e tij në pankinën e Milanit dhe pret vetëm fundin e sezonit për t’u larguar, kuqezinjtë...

Featured

Simone Inzaghi, trajneri i Inter-it që sapo fitoi titullin kampion të Italisë deklaroi për mediet pas triumfit 1-2 në derbin ndaj Milan-it se pasioni...