Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Sfida u ndërpre për shkak të sulmit terrorist, UEFA vendos për ndeshjen Belgjikë-Suedi

Ndeshja mes Belgjikës dhe Suedisë e zhvilluar në King Baudouin Stadium në kuadër të kualifikueseve për Euro 2024 u ndërpre pas 45 minutave të para duke qenë se në Bruksel pati një sulm terrorist nga i cili mbetën të vrarë dy tifozë suedezë.

Kombëtarja suedeze, por edhe ajo e Belgjikës u dakordësuan që sfida të mos vijonte në pjesën e dytë për shkak të ngjarjes së rëndë, por edhe pasigurisë që kaploi Brukselin në ato orë.

Lexo edhe:

Së fundmi, UEFA ka vendosur që ndeshja mes Belgjikës dhe Suedisë të mos vijojë dhe të mbyllet me rezultatin 1-1 duke u njohur si takim i mbyllur në barazim. Kjo vjen edhe për shkak se situata në Grupin F është e zgjidhur me Belgjikën që e ka siguruar kualifikimin në Europian, ndërsa Suedia nuk ka asnjë shans për t’u kualifikuar.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...