Kategoria Superiore

Sfidë mbijetese në Shkodër, Lushnja optimiste në Kamëz

Kategoria Superiore do të vijojë sot me 2 takime të tjera të javës së 13, para se të mbyllet nesër me super-përballjen Partizani-Skënderbeu.

Kështu, në ‘Loro Boriçi’, Vllaznia e Gjokës do të presë Luftëtarin, me synimin për të marrë një tjetër 3-pikësh, pas atij me Lushnjën në mesjavë. Të 2 skuadrat nuk po kalojnë momente aspak të mira këtë sezon dhe si te shkodranët, ashtu edhe te Luftëtari, vërehet mungesa e një sulmuesi që të konkretizojë rastet e shumta që krijojnë.

Edhe në tabelën e renditjes, Vllaznia e Luftëtari janë në të njëjtat pozita, me nga 9 pikë secila, por me shkodranët që qëndrojnë një vend më lart, për shkak të golavarazhit më të mirë. Trajneri Gjoka pret lajme të mira nga infermieria, pasi mesfushori Ardit Krymi ka lënë pas dëmtimin e pësuar me kombëtaren e 21-vjeçarëve, ndërkohë që duket të kenë kaluar problemet e shfaqura gjatë javës nga Edon Hasani dhe Olsi Gocaj. Nga ana tjetër, Hasan Lika ka të plotë grupin në dispozicion dhe shpresat janë sërish tek 3-shja e sulmit Abazaj–Bregu–Rroca.

Në Kamëz, vendasit do të presin skuadrën që mbyll tabelën e renditjes, Lushnjën. Të 2 skuadrat janë ngjitur këtë sezon në Superligë, pore curia ka qenë krejtësisht e ndryshme. Kështu, skuadra e Ndreut po bën një sezon fantastik, duke u përballur si e barabartë me ekipet e kreut dhe jo më kot ndodhet në vendin e 4-t, me 17 pikë të grumbulluara.

Nga ana tjetër, myzeqarët ‘notojnë në ujëra të turbullta’, teksa nuk po gjejnë qetësi as me trajnerin e ri, Hysen Dedja. Ky i fundit e ka pranuar vazhdimisht se mbetet me sytë nga merkatoja e janarit, pasi kontigjenti që ka në dispozicion, nuk mjafton për të qenë konkurrues në aktivitet. Kamzalinjtë vijnë nga 4 javë shumë të mira, ku kanë marrë 2 fitore dhe 2 barazime, këto të fundit ndaj Kukësit kampion në fuqi dhe Skënderbeut kryesues.

Nga ana tjetër, Lushnja vjen pas 3 humbjeve radhazi dhe do të tentojë të marrë minimalisht një pikë në këtë transfertë, ashtu siç bëri në fazën e parë, në ‘Loni Papuçiu’, ku skuadrat u ndanë në barazim pa gola.

Të 2 takimet do të startojnë në orën 14:00 dhe sfida e Shkodrës do të transmetohet në SuperSport 3, ndërsa ajo mes Kamzës dhe Lushnjës, në SuperSport 5.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency