Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Shakhtar Donetsk nuk pranon më pak se 65 mln euro për Mudryk, Arsenal në presionin e kohës

Arsenali do të ‘duhet të lëvizë shpejt’ nëse dëshiron të sigurojë shërbimet e sulmuesit shumë të kërkuar të Shakhtar Donetsk, Mykhaylo Mudryk.

Mediet britanike raportojnë se “The Gunners” do duhet të paguajnë plot 65 milionë euro për të siguruar shërbimet e talentit 21-vjeçar.

Vera dhe gara për të marrë ukrainasin pritet të jetë shumë e nxehtë, pasi Arsenal nuk është i vetmi klub i madh që interesohet për sulmuesin.

Në garë për Mudryk janë po ashtu Brentford dhe Everton nga Premier League, të cilët edhe verën që shkoi shfaqën interes për të.

Deri më tani në këtë sezon, 21-vjeçari numëron 7 gola dhe 7 asiste në 14 ndeshje në të gjitha kompeticionet, ndërsa në Champions League tërhoqi vëmendjen e gjigantëve më të mëdhenj të futbollit.

Mudryk ka kontratë deri në 2026-ën me klubin e Shakhtar Donetsk, ndërsa vlera e tij aktuale në treg shkon në 15 milionë euro, por sipas raportimeve klubi ukrainas nuk pranon një shifër më të ulët se 65 milionë euro për sulmuesin.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...