Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

Shakira “i sheh hairin” divorcit, ja sa ka fituar nga kënga e fundit

Kur divorci nuk vjen për keq. Është ky rasti i ndarjes pas shumë vitesh, i këngëtares kolumbiane Shakira, nga mbrojtësi katalan Gerard Pique. Të dy i dhanë fund martesës disa muaj më parë, megjithatë Shakira po e shfrytëzon në maksimum këtë moment.

Pak ditë më parë kolumbiania publikoi një këngë, e cila ka marrë një “lumë klikimesh” dhe që sipas llogarive, ka çuar në arkat e Shakirës më shumë se 2.5 milionë dollarë në harkun e pak ditëve,

“Gratë nuk qajnë më, gratë faturojnë”, thuhet në tekstin e këngës dhe të njëjtën gjë ka bërë edhe Shakira në realitet, pasi po përfiton në maksimum nga divorci me Pique.

Megjithatë edhe ish-mbrojtësi i Barcelonës nuk mbetet pas, sepse së fundi brandi i prodhimit të makinave, Renault dhe ai i orëve Casio, i janë afruar si sponsorë, për faktin se Twingo dhe Casio përmenden në këngën e Shakirës.

Në një situatë të tillë, te të dy mund të ketë ende “pak dhimbje” nga divorci, megjithatë mund të ngushëllohen nga përfitimi ekonomik, që duket se është vërtetë i kënaqshëm.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...