Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

Shakira te fanella e Barcelonës? Ironi e fatit apo “karma” për Piquenë

Emri i këngëtares kolumbiane Shakira mund të përfundojë në fanellën e re të Barcelonës. Shenjë e fatit apo ironi e fatit? Duhet pyetur mbrojtësi “blaugrana”, Gerard Piqué, i cili së fundmi i ka dhënë fund një lidhjeje të gjatë me kantautoren.

Fotoja e fanellës së re u bë menjëherë virale në rrjetet sociale dhe tashmë ka mijëra fansa të çiftit që ëndërrojnë të shohin futbollistin spanjoll, i cili tashmë është lidhur me studenten 23-vjeçare, Clara Chia Marti, të veshur me fanellën “Shakira”.

Gjithçka do të varet nga bashkëpunimi komercial që Barcelona ka me Spotify. Për momentin, fanella “blaugrana” ka imazhin e një bufi në homazh ndaj reperit kanadez Drake, si i pari artist që kapërceu barrierën e 50 miliardë riprodhimesh në platformën muzikore. Radha mund të jetë Shakira, një nga “yjet”’ më të njohura të muzikës latine, e cila ka festuar së fundmi një miliard e 100 milionë dëgjime të këngës “Hips don’t lie”.

Publiku duket se është në anën e këngëtares. “Do ta dëgjoj Shakirën çdo ditë vetëm për të pasur logon e saj në këmishën e Piquésë”, shkruan një fans, që sigurisht nuk është i vetmi që dëshiron ta shohë mbrojtësin e Barcelonës “të turpëruar”.

 

 

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...