Kategoria Superiore

Shameti e thotë hapur: Te Kukësi synohet vetëm titulli!

2 fitore dhe një humbje përballë skuadrës që kryeson kampionatin turk Istanbul Basaksehir. “Më mirë se kaq nuk mund të bëhej” kjo shprehje e njohur në zhargonin e përditshëm i shkon përshtat fazës përgatitore të Kukësit në Antalya. Kushtet optimale, asnjë dëmtim, stërvitje me ritëm të lartë dhe paraqitje shumë të mira në miqësore. Blutë e mbyllën këtë periudhë të rëndësishme po ashtu si përfunduan fazën e dytë, me ADN-në e një skuadre fituese. Kapiteni Ylli Shameti pavarësisht se nuk shquhet për deklarata euforike, nuk gjen asnjë aspekt negativ në mënyrën se si Kukësi zhvilloi përgatitjet në Turqi.

Vasil Shkurtaj, Eduart Rroca, dy goditje që kanë ndikuar në cilësinë e skuadrës. Shameti ka pasur mundësinë ti sfidojë si kundërshtarë dhe është i ndërgjegjshëm për potencialin e dy prurjeve të reja, ka vetëm një pengesë që mund të ngadalësojë ritmin e tyre, përshtatja me lojën e Kukësit.

34-vjeçari është një lider jo vetëm në fushë por edhe në dhomat e zhveshjes, Reginaldo ngjan si i “divorcuar në shtëpi”, por për kapitenin nuk ka asnjë çështje.

Merkato ende nuk e ka thënë fjalën e fundit, çdo afrim është i mirëpritur, megjithatë ndonjëherë ekuilibrat e skuadrës kanë më shumë vlerë se sa një futbollist i ardhur në janar.

Ditët e fundit të përmendësh tek Kukësi objektiv tjetër përveç titullit është mëkat, investimet e kanë dërguar në qiell presionin për trofeun, në lidhje me këtë Ylli Shameti e ka një mesazh për shokët e skuadrës.

6 vite tek Kukësi e kanë kthyer në një prej figurave qëndrore të Kukësit, kontrata përfundon në fund të sezonit, për momentin vështirësi të paktën për të diskutuar rreth rinovimit nuk ka.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency