Tenis

Shanghai, Nadal e Federer në gjysmëfinale

Asnjë surprizë në çerekfinalet e Mastersit të Shanghait pasi u përmbushën të gjitha prithshmëritë me 4 tenistët favoritë që avancuan më tej. Sfidë e vështirë për numrin 1 të Botës por edhe pse me shumë vuajtje Rafael Nadal arriti të mposhte në set final, bullgarin Grigor Dimitrov duke u kualifikuar në gjysmëfinale, aty ku do të ketë përballë shtatlartin kroat Marin Cilic që nga ana e tij, mposhti lehtësisht 2-0 me sete spanjollin Albert Ramos.

Nuk zhgënjeu as Roger Federer. Veterani zviceran edhe pse djerësiti pak, eliminoi nga turneu 1000 pikësh që po zhvillohet aktualisht në Kinë dhe po transmetohet në Supersport, francezin Richard Gasquet të cilin e mposhti me shifrat 7-5 6-4 në vetëm 1 orë e 20 minuta lojë. Rivali i numrit 2 të Botës në gjysmëfinalet e Mastersit të Shanghait do të jetë, argjentinasi Juan Martino Del Potro i cili në çerekfinale theu me vështirësi serbin Viktor Troicki.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency