Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Shaqiri: Kosova me cilësi e potencial, duhet të rregullojë disa gjëra

Xherdan Shaqiri ishte i kënaqur për sigurimin e kualifikimit të Zvicrës. Lojtari i Chicago Fire tha se Kosova ka shumë potencial dhe talente.

“Ishte me rëndësi për ne të bënim detyrën dhe të kualifikoheshim. Ndaj Kosovës nuk është vetëm emocionale.

Kosova ka potencial, talente të shumta, është e vështirë të luash kundër Kosovës. I duhen disa gjëra të vogla për t’u përmirësuar.

Lexo edhe:

Kemi edhe një ndeshje në Rumani, dua ta fitojmë e ta mbyllim në vendin e parë. Sigurisht që është e vështirë të luash në Rumani. Duhet ta analizojmë që ta fitojmë. Edhe në Gjermani, në Europian, duhet të jemi më të përgatitur.”

 

 

 

 

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...