Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Shaqiri: Shumë krenar për Europianin e Zvicrës, Anglia bëri ndeshjen e saj më të mirë në çerekfinale

Pas eliminimit të Zvicrës në çerekfinalet e EURO 2024 nga Anglia, Xherdan Shaqiri u shpreh shumë krenar për rrugëtimin e ekipit helvet.

Duke folur për mediet pas ndeshjes që në kohën e rregullt u mbyll me barazimin 1-1 dhe me fituesin që u vendos pas penalltive, sulmuesi deklaroi se zhvilluan një turne shumë të mirë.

Lexo edhe: 

“Mendoj se zhvilluam një turne shumë të mirë. Jam shumë krenar për ekipin dhe mënyrën se si luajtëm. Shpresoj se herën tjetër mund të bëjmë më mirë, por jam shumë krenar. Ishte një ndeshje e shkëlqyer nga të dyja palët. Ne kaluam në epërsi, por Anglia luajti më mirë se ndeshjet e mëparshme. Në fund rezultati ishte 1-1 dhe ndeshja shkoi deri te penalltitë, të cilat janë gjithmonë 50-50. Anglia tregoi nerv më të mirë sot dhe fitoi”,-përfundoi Shaqiri.

 

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...