Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Sharapova kalon më tej në US Opën

Maria Sharapova rikthehet te fitorja. Performanc e shkëlqyer e tenistes ruse, në Us Open, përballë rumunes, Simona Halep, të cilën e mposhti me rezultatin e pergjithshëm me sete 2-1. Një duel i ashpër që zgjati për gati tre orë, me Sharapovën që arriti ta fitonte setin e parë me rezultatin 6-4. Në setin e dytë Halep arrin të reagojë, duke përmbysur rezultatin nga 4-1 për Sharapovën, në 4-6 në favor të Halep.

Në të tretin, tenistja ruse tregohet me e saktë dhe më supëriore duke e dominuar rivalen rumune dhe njëkohësisht  numrin dy të botës së tenisit për femra, duke e mposhtur me rezultatin 6-3. Simona Halep i jep lamtumirën  Us Open që në raundin, gjithashtu dhe dëshirës së saj për tu bërë numri një, ndërsa Sharapova rikthehet pas 19 muajsh në një turne Grand Slam-i me një fitore shumë të rëndësishm

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...