Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

SHBA mposht Panamanë dhe prek kualifikimin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë arritur të marrin një fitore mjaft të rëndësishme ndaj Panamasë, një rivali direkt në luftën për nëj vend në botërorin ‘Rusi 2018’. Ekipi i drejtuar nga Brus Arena, me këtë tre pikësh merr vendin e tretë në grup, pozicion që të kualifikon direkt për në fazën finale.

Ndeshjen e fundit SHBA do ta zhvillojë ndaj ekipit të Trinidad & Tobago, ekipit më të dobët të grupit, ku fitorja është detyrim për të siguruar kualifikimin direkt. Nga ana tjetër, Panama dhe Honduras do të luftojnë për vendin e katërt, që i çon në fazën Play Off të kualifikueseve. Grupi i Amerikës Qendrore dhe Veriore kryesohet nga Mexika, e ndjekur nga Costa Rica dhe të dy këto ekipe kanë siguruar kualifikimin për në ‘Rusi 2018’.

Lajme të tjera

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...