Basketboll

SHBA-të humbin pjesët, mungon edhe Kyle Lowry

SHBA-të po humbasin një e nga një pjesët kryesore të skuadrës, kur edhe pak më shumë se dy javë na ndajnë nga starti i kampionatit botëror të basketbollit. I fundit që është tërhequr është Kyle Lowry. Organizatori, që u shpall kampion i NBA me Toronton sezonin e fundit iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale në gishtin e madh të dorës së majtë muajin e kaluar dhe nuk ia doli të rikuperohej në kohë.

“Kisha shumë dëshirë të isha pjesë e kampionatit botëror, por mjekët nuk më ndezën dritën jeshile, dua shumë të luaj për kombëtaren time, por tashmë do të jem i detyruar ta mbështes nga ekrani”.

Këto kanë qenë fjalët e 33-vjeçarit. Lowry është i fundit i një serie që për arsye të ndryshme nuk do të jenë me “Team USA” në Botërorin e Kinës. Lebron James e tha që në prill që nuk do të marrë pjesë, po ashtu si James Harden, të njëjtën rrugë ndoqën dhe Anthony Davies e Khwai Leonard, ndërsa Zion Williamson, i dëmtuar, nuk mund të ishte i gatshëm, teksa së fundmi u tërhoq edhe Marvin Bagley.

Kaq shumë mungesa mund të ndikojnë në paraqitjet e skuadrës së Greg Popovich, edhe pse SHBA-të mbeten favoritët kryesorë për titullin kampion.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency