Premier League

Sheffield Utd përmbys Bournemouthin dhe i bën presion Chelsea-t

Sheffield Utd vazhdon të ëndërrojë zonën Champions në Premier League, teksa në javën e 26-të mposhti 2-1 me përmbysje Bournemouthin, rezultat që e ngjit në kuotën e 39 pikëve, dy më pak se Chelsea i vendit të katërt.

Në “Bramall Lane” të Sheffieldit vendasit  e panë veten nën një gol që në minutën e 13-të, kur Wilson, goditi me të parën pranë zonës së portierit pas një topi të kthyer fillimisht nga mbrojtja.

Sheffieldi Utd arriti të kthente baraspeshën në rezultat me Sharp në minutat shtesë të pjesë së parë, pas një pasigurie të portierit dhe mbrojtjes mike për të larguar topin nga zona.

Vendasit nuk u mjaftuan me kaq dhe 6 minuta para përfundimit të kohës së rregullt shënuan edhe golin e fitores me Lundstram, i cili u shërbye me zgjuarsi në zonë nga Mousset.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency