Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Shefi ekzekutiv i Atalantës apel tifozëve: I kemi të gjithë kundër, mos na lini vetëm

Pas një starti me fitore në sfidën ndaj Sampdorias, Atalanta do të luajë ndeshjen e parë në shtëpi, teksa do të presë Milanin kampion në fuqi.

Në prag të ndeshjes, shefi ekzekutiv Luca Percassi foli para rreth dy mijë tifozëve të pranishëm në qendrën stërvitore të skuadrës dhe u kërkoi atyre që të mbështetin ekipin këtë sezon.

“I kemi të gjithë kundër. Duke nisur nga tifozeritë kundërshtare, te titujt e mediave, ndaj duam mbështetjen tuaj. Mos e lini skuadrën vetëm, pasi në këtë vit tranzicioni, kemi shumë nevojë për ju. Jam i bindur që do të jeni gjithmonë aty, në mbështetje të ekipit”, tha Percassi.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...