Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Shefi i RedBull “ankohet” për Hamilton: Nuk e komplimentoi asnjëherë Verstappen!

Max Verstappen dhe Lewis Hamilton ishin autorë të një dueli shumë të zjarrtë dhe në limitet e rregullores në sezonin e kaluar teksa në fund ai që triumfoi ishte piloti holandez. Prej atij sezoni, marrëdhënia mes dy pilotëve është ftohur, edhe pse Verstappen sërish i ka shprehur hapur komplimentat për britanikun. Por, nga ana tjetër, shefi i RedBull, Christian Horner pretendon se Hamilton nuk ka bërë kurrë të njëjtën gjë për Verstappen.

“Këtë sezon, rivaliteti i Verstappen ishte me Charles Leclerc. Mes të dyve gjithnjë ka pasur respekt, kanë garuar me njëri-tjetrin në moshë fare të re dhe Leclerc e ka vlerësuar Verstappen edhe publikisht. E kundërta ka ndodhur me Hamilton, megjithatë nuk ka problem.

Edhe në këtë sezon, sërish Hamilton nuk e merr mirë kur Verstappen e mund në pistë, e pamë këtë përgjatë garës Sprint në Silverstone. Por, sërish e kuptoj sepse Hamilton në sezonin e kaluar humbi më shumë se Max, pasi bëhej fjalë për një titull që do ta vendoste në majën më të lartë të historisë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...