Kategoria Superiore

Shehi: Bylisi i fortë, ende nuk e kemi mposhtur, Seferi më i miri

Orges Shehi, në prononcimin për mediet para sfidës me Bylisin vlerësoi kundërshtarin ndaj të cilit Tirana ende nuk ka fituan në këtë kampionat.

“Nuk është ndeshje e lehtë, është një ndeshje që do vlerësim maksimal. Po luajmë me kundërshtar që s’e kemi mposhtur dhe do të bëjmë ç’është e mundur që ta fitojmë ndeshjen.”

Mungesat: “Skuadra akoma nuk është  e plotë, kemi mungesa. Najdovski akoma nuk është bashkuar me skuadrën, po ashtu dhe Danso për arsye shëndetësore. Kemi dhe pak probleme me Torasan dhe Cale, sepse nga ana fizike nuk janë në 100%. Por, lojtarët që u futën në fushë ndaj Vllaznisë, mendoj se e përligjën besimin dhe shpresoj të vazhdojmë me këtë ritëm”.

Ulje-ngritjet:  “Mendoj që në drejtim tim skuadra është shfaqur mirë, përveçse në ndeshjen me Teutën, ku nuk ishim vetvetja. Ishte një ndeshje për t’u harruar. Me Kukësin nuk morëm atë që merituam. Duhet të vazhdojmë me këtë dëshirë, përqendrim dhe impenjim, për të bërë mirë dhe për të marrë vazhdimësinë që është shumë e nevojshme”.

Forma e Seferit: “Për mendimin tim, ia kam thënë dhe atij, është një nga lojtarët tanë kryesorë. Jo më kot u zgjodh lojtari i ndeshjes me Vllazninë, për atë që i dha skuadrës. Dha asistin te goli i dytë i Cale. Ka shënuar 2 gola. Kam besim te aftësitë e tij. Shpresoj që nesër ai të shënojë, për të marrë atë që krijon”.

Vazhdimësia: “Fitorja ishte shumë e rëndësishme për momentin ku ishim. Një fitore, që duhet të na shërbejë për vazhdimësinë. Në qoftë se nuk fitojmë ndeshjen e radhës, gjithçka shkon dëm. Duhet të shikojmë ndeshjen e radhës. Të rikuperojmë pikët dhe të arrijmë atë që kemi përpara. Pastaj, në fund fare, bëhen llogaritë. Gara është e gjatë, ka shumë pikë në lojë, por duhet t’i marrim ndeshjet një nga një.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency