Kupa e Shqiperise

Shehi: Më zhgënjen mënyra si marrim gol, por pjesa e dytë më bën optimist

Intervista e trajnerit të Skënderbeut, Orges Shehi, dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, pas ndeshjes së parë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, ku korçarët humbën 2-1 ndaj Kukësit.

Dukeni i pakënaqur me rezultatin dhe lojën në pjesën e parë…
Nuk mund të jem i kënaqur me mënyrën se si vijojmë t’i marrim golat, veçanërisht në të tilla kompeticione, ku gabimet e tilla peshojnë shumë. Megjithatë në pjesën e dytë, kur ndryshuam edhe modulin, reaguam mjaft mirë dhe kjo më rrit disi optimizmin.

Si mund të eliminohen këto gabime?
Risku im dhe i klubit është që kemi në skuadër emra të rinj, me lojtarë që duan kohën e duhur për t’u rritur dhe për t’u pjekur. Futbolli është i tillë, që duhet t’u japim besim lojtarëve të tillë, me shpresën se do të përmirësohen sa më shpejt.

Sa shanse ju jep ky rezultat për kualifikimin?
Goli në fushën kundërshtare të ndihmon shumë, ndaj besoj se në sfidën e kthimit, të dy skuadrat do të kenë shanse të barabarta për t’u kualifikuar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency