Kategoria Superiore

Shehi: Pauza na bëri mirë, gabojmë rëndë nëse nënvlerësojmë Apoloninë!

Tirana do të kërkojë të vazhdojë ecurinë pozitive në kampionat këtë të dielë në sfidën që do të zhvillojë ndaj Apolonisë në orën 16:00 në Air Albania. Bardheblutë në këtë raund në rast suksesi do të kenë mundësi të përfitojnë nga përballjet direkte të 4 skuadrave kryesuese, edhe pse trajneri Shehi ka kërkuar përqëndrim maksimal duke vlerësuar maksimalisht Apoloninë.

“Kampionati u ndërpre në një moment të mirë për ne kemi pasur disa lojtarë me ekipet kombëtare, vetëm ditët e fundit jemi bashkuar të gjithë. Është një pauzë që na ka shërbyer për të rikuperuar energjitë dhe zhvilluam një ndeshje miqësore për t’i dhënë minuta lojtarëve që nuk kanë qenë në formacion në ndeshjet e fundit. Nuk ka ndeshje të lehta sepse bëhen të vështira në fushë. Është një kundërshtar, që pavarësisht pozicionit në renditje, meriton vlerësim dhe gabojmë rëndë nëse nuk e bëjmë këtë. Skuadra nën drejtimin tim është shprehur mirë, kam parë djem që luftojnë për objektivat sepse jemi skuadër me objektiva madhore”.

“Këto javë janë pak për të implementuar idetë e çdo trajneri, por jam i kënaqur për atë që kanë dhënë në fushë dhe si po i interpretojnë ndeshjet. Jemi të detyruar të bëjmë ndryshime sepse na mungojnë dy lojtarë kryesorë, Vangjeli dhe Hoxhallari për shkak të kartonëve. Kam besim se lojtarët në vend të tyre, do e justifikojnë dhe do japin më të mirën e tyre”.

“Atmosfera ka qenë e mirë, edhe kur nuk kemi fituar, atmosfera nuk na ka munguar. E kam thënë, unë mund të humb të gjitha ndeshjet, por nuk mund të humb dhomat e zhveshjes. Atmosfera e mirë na ndihmon për t’u shprehur mirë në ndeshje sepse dihet që futbolli është lojë kolektive dhe pa atmosferë të mirë në grup, është e vështirë”, u shpreh Shehi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency