Kupa e Shqiperise

Shehi: Skënderbeu do të reagojë, Kupa objektiv

Humbja e fundjavës së kaluar në Gjirokastër e tronditi jo pak Skënderbeun. Një kolaps i papritur që rihapi garën për titull. Megjithatë korçarët kanë shansin që të rikuperojnë menjëherë, duke nisur nga sfida e parë në çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë me Teutën. Për këtë, kapiteni Orges Shehi ka besim.

Vijmë pas një paraqitje jo të mirë, që tregoi se nuk ishim aty ku duhet. Futbolli i tillë është se të jep mundësi të rikuperosh. Duhet të reagojmë dhe të tregojmë se kemi nxjerrë mësime nga e kaluara. Kupa ka specifikë që luhet në dy takime dhe nëse nuk je në lartësinë e duhur eliminohesh. E gjithë skuadra ka qenë në unison, që nuk ishim aty ku duhet. Këto ditë na kanë shërbyer për ti vënë gishtin kokës. Duhet harruar ajo humbje në Gjirokastër dhe duhen nxjerrë mësime.

Kupa nuk është vetëm një mënyrë për tu rikthyer, por edhe një trofe të cilin portieri 40-vjeçar kërkon ta fitojë në atë që është sezoni i tij i fundit si profesionit.

Gjatë gjithë periudhës te Skënderbeu, që ky është viti i tetë, kemi fituar gjashtë herë titullin dhe asnjëherë Kupën. Vjet ishim shumë afër, por nuk e fituam. Është një trofe që e kam fituar dy herë dhe dëshiroj ta fitoj edhe me Skënderbeun dhe shpresoj që ky të jetë viti i duhur.

Sfidat me Teutën mbeten gjithmonë të veçanta për Shehin, që tregon emocionet sa herë përballet me ekipin ku është rritur dhe vlerëson forcën e bregdetarëve.

Ndaj Teutës është një ndeshje e veçantë, sepse luaj ndaj ekipit të qytetit tim. Luaj në stadiumin ku jam rritur dhe jam formuar, është një emocion i veçantë dhe ndihme shumë mirë sa herë luaj në atë stadium. Teuta është një ekip shumë i mirë dhe nuk i meriton pozitat ku ndodhet.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency