Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Sheikë në futbollin italian, Al-Khelaifi pranë blerjes së klubit historik

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe.

Skuadra zhvilloi një sezon shumë të dobët dhe u rrëzua në Serie B pas 12 viteve të kaluara në elitën e futbollit italian.

Qatar Sport Investment po ndjek një projekt rritjeje dhe zhvillimi në vende të ndryshme. Dhe futja në futbollin italian është një mundësi që intrigon jo pak manjatët nga Katari.

Lexo edhe:

Al Khelaifi ka një miqësi me Andrea Radrizzani, presidentin e Leeds United, i cili po shqyrton mundësinë e një investimi te Sampdoria.

Një lajm që gëzon tifozët xhenovezë, të cilët presin me padurim rikthimin e skuadrës së zemrës mes më të mirëve.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...