Futboll

Shënoi dygolësh në fundjavë, Muriqi në formacionin e javës

Vedat Muriqi po kalon një moment të artë në karrierë. Sulmuesi shqiptar, që luan te Fenerbahce në elitën e futbollit turk, është përfshirë në formacionin më të mirë të javës së 14-të.

25-vjeçari, pikë referimi edhe në sulmin e Kosovës, i ka befasuar të gjithë me rikthimin e tij në fushë, pas një periudhe dëmtimi, duke shënuar dy herë në fitoren 5-2 ndaj Genclerbirligi në fundjavën e kaluar

Nga 14 ndeshje të zhvilluara në kampionatin turk dhe në Kupë, Muriqi  ka shënuar 10 gola dhe ka asistuar në 3 raste. Shtatlarti nga Prizreni është ndër katër golashënuesit më të mirë të Superligës së Turqisë me 9 finalizime.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency