Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Shënoi eurogol ndaj Romës, Feyenoordi “blindon” yllin e mesfushës

Rinovim i rëndësishëm te Feyenoordi. Drejtuesit e klubit nga Roterdami kanë rinovuar me Matts Wieffer, yllin e skuadrës që po dominon Eredivisie.

Mesfushori 23-vjeçar realizoi golin e fitores 1-0 ndaj Romës në çerekfinalen e parë të Europa League.

Wieffer ka firmosur marrëveshjen e re deri në vitin 2027, duke zgjatur me një tjetër vit kontratën aktuale.

Forma fantastike e këtij sezoni solli edhe debutimin e tij me kombëtaren e Holandës, në duelin ndaj Gjibraltarit në muajin mars.

Shumë klube të njohura europiane kanë shprehur interesim konkret për shërbimet e Wieffer.

Lexo edhe:

Por te Feyenoordi dëshirojnë ta mbajnë në “De Kuip”, të paktën edhe për sezonin e ardhshëm.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...