Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Shënoi ndaj Ludogorets, Joaquin vendos rekordin e veçantë në Europa League

Fitorja 3-2 e Real Betis ndaj Ludogorets, e vlefshme për fazën e grupeve të Europa League, me golin e dytë që për vendasit e realizoi Joaquin, vendosi një rekord të ri në këtë kompeticion.

Spanjolli është bërë mbrëmjen e së enjtes lojtari më i vjetër në moshë në historinë e Europa League, 41 vjeç e 56 ditë, që arrin të shënojë.

Joaquin ishte në super formë dhe vendimtar në triumfin e Betis ndaj Ludogorets, me sulmuesin 41-vjeçar që luajti për plot 72 minuta, deri kur u zëvendësua nga Rodri.

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...