La Liga

Shënojnë Ramos e Benzema, Reali mposht Sociedadin dhe merr kreun

Real Madridi nuk e shpërdoroi mundësinë për të marrë kreun e La Ligas, pas barazimit 0-0 të Barcelonës në fushën e Sevillas. “Los Blancos” fituan 1-2 në “Anoeta” përballë Real Sociedadit dhe me bilanc më të mirë ndaj “bluagranave” në sfidat direkte e zhvendosin rivalin e përjetshëm në vendin e dytë.

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, por ekulibri në rezultat nuk do të zgjaste më shumë. Në fillimin të pjesës së dytë gjyqtari sinjalizoi për 11-metërs, vendim që u konfirmoi edhe nha sistemi VAR. Ekzekutimin e saj e mori përsipër Sergio Ramos, që nuk gaboi përballë Remiros.

Në të 70-ën Karim Benzema lëvizi bukur në zonë, duke gjetur hapësirën e nevojshme për të goditur, me topin që përfundoi në rrjetë, 0-2.

Sociedadi, pas shumë përpjekjesh arriti të shkurtonte diferencën në 2-1 me Merinos, por ky finalizim nuk u mjaftoi vendësve për të shkangur humbjen, që ishte e dyta radhazi në La Liga.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency