Serie A

Shënon, përshëndet tifozët dhe dëmtohet, Perisic largohet nga fusha me barelë

Inter mbylli sezonin me një fitore 3-0 ndaj Sampdorias në “San Siro”, por që nuk mjaftoi për titullin kampion, pasi Milani bëri detyrën në transfertën ndaj Sassuolos dhe mori trofeun në anën kuqezi të qytetit.

Ivan Perisic ishte protagonist absolut këtë pasdite ndaj Sampit, pasi hapi serinë e golave, duke shënuar në minutën e 49’ pas një asisti të Barellës dhe kontribuoi edhe në golin e dytë të shënuar nga Correa, por më pas në të 57-ën u ndal për një dëmtim.

Pas ndihmës së mjekëve, anësori kroat u largua me ndihmën e Barellës, teksa vetëm nesër do të mësohet më shumë mbi shkallën e dëmtimit, por te zikaltrit nuk kanë arsye të shqetësohen, pasi bëhej fjalë për ndeshjen e fundit të sezonit.

Kontrata e Perisic skadon pikërisht më 30 qershor dhe në ditët e ardhshme pritet që drejtuesit e Interit të takohen me menaxherin e kroatit për të diskutuar për rinovimin, teksa pikërisht ky dëmtim mund t’i favorizojë më shumë.

Kjo pasi Perisic kërkohet nga shumë klube në Itali e Europë, por nëse bëhet fjalë për një dëmtim të rëndë, atëherë vështirë se do të ketë ndonjë ekip të gatshëm t’i plotësojë pretendimet ekonomike.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Arsenal
0
0
0
0
0
0
0
0
2Aston Villa
0
0
0
0
0
0
0
0
3AFC Bournemouth
0
0
0
0
0
0
0
0
4Brentford
0
0
0
0
0
0
0
0
5Brighton & Hove Albion
0
0
0
0
0
0
0
0
6Chelsea
0
0
0
0
0
0
0
0
7Crystal Palace
0
0
0
0
0
0
0
0
8Everton
0
0
0
0
0
0
0
0
9Fulham
0
0
0
0
0
0
0
0
10Leeds United
0
0
0
0
0
0
0
0
11Leicester City
0
0
0
0
0
0
0
0
12Liverpool
0
0
0
0
0
0
0
0
13Manchester City
0
0
0
0
0
0
0
0
14Manchester United
0
0
0
0
0
0
0
0
15Newcastle United
0
0
0
0
0
0
0
0
16Nottingham Forest
0
0
0
0
0
0
0
0
17Southampton
0
0
0
0
0
0
0
0
18Tottenham Hotspur
0
0
0
0
0
0
0
0
19West Ham United
0
0
0
0
0
0
0
0
20Wolverhampton Wanderers
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency