Kupa e Gjermanise

Shënon Rashica, Werder eliminon Dortmundin!

Borussia e Dortmundit humbet mundësinë për të fituar të dy trofetë në këtë sezon, pasi u eliminua në raundin e 1/8-ave të Kupës së Gjermanisë nga Werder Bremen pas goditjes së penalltive. Një eliminim i hidhur për verdhezinjtë e Lucien Favre, pasi Dortmundi ishte dy herë në avantazh në kohën shtesë por në të dy rastet u arrit nga Werderi. Në Signal Iduna Park, koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1, me golat e Milot Rashicës i cili kaloi fillimisht në avantazh Werderin ndërsa Reus barazoi në sekondat e fundit të pjesës së parë. Me këtë rezultat përfundoi dhe pjesa e dytë ndërsa në shtesë, Dortmundi kaloi në epërsi dy herë me Pulisic dhe Hakimin por veterani Pizarro dhe Harnik iu përgjigjën golave të skuadrave vendase për rezultatin final 3-3. Nga pika e bardhë e penalltive lojtarët e Werderit u treguan të gjithë të saktë ndërsa Dortmundi humbi 2 penallti dhe gjithashtu mundësinë për të kaluar në çerekfinalet e Kupës së Gjermanisë. Në mënyrë shumë surprizuese u eliminua nga kompeticioni edhe Bayer Leverkusen që u mposht nga Heidenheim i Bundesligës së dytë me rezultatin 2-1 ndërkohë që Hamburg mposhti 1-0 Nurnberg.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency