Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Shënon Sadiku, fiton Legia

Legia e Varshavës i falet sërish Armando Sadikut. Sulmuesi shqiptar udhëhoqi skuadrën kryeqytetase drejt fitores së tretë rradhazi në kampionatin polak. Sadiku një nga më të mirët në fushë për Legian realizoi golin që zhbllokoi shifrat në fitoren 2-1 që arriti formacioni i drejtuar nga trajneri Magiera duke i hapur rrugën drejt suksesit skuadrës së tij. Në minutën e 57-të, kuqeziu u gjend në vendin dhe në kohën e duhur me Sadikun që me një goditje të bukur nga brenda zone ndëshkoi portierin mik për ti dhënë epërsinë Legias.

Ky ishte goli i 2-të në kampionatin polak për 26-vjecarin nga Elbasani dhe i 5-ti me fanellën e skuadrës nga Varshava m Sadikun që ja ka dalë të realizojë edhe në Champions League e në Kupën e Polonisë me Legian. Vendasit në minutën e 63-të dyfishuan shifrat me Szymanski ndërkohë në fund Zaglebie realizoi golin e vetëm me Starzynskin nga pika e bardhë e penalltisë. Me këtë fitore Legia e Varshavës u ngjit në kuotën e 13 pikëve  në vendin e 3-të të klasifikimit pas 7 javëve të para.

Lajme të tjera

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...

Kombëtare

Short i vështirë, por të jemi optimistë. Kështu u shpreh presidenti i FSHF-së, Armand Duka në intervistën për SuperSport, ku ndër të tjera deklaroi...