Premier League

Shënon Shaqiri, Liverpool fiton derbin, Mourinho e pëson nga ish-skuadra e tij humbjen e parë!

Liverpooli nuk njeh limite në këtë sezon të Premier League.The Reds fituan edhe derbin ndaj Evertonit me rezultatin e thellë 5-2 duke u ngjitur në kuotën e 43 pikëve pas vetëm 15 javësh. Në këtë derbi në të cilin Klopp arriti fitoren e tij të 100 me Liverpoolin në Premier League la shenjë edhe Xherdan Shaqiri që në sfidën e tij të parë si titullar realizoi golin e dytë të sfidës. Golat e tjerë për Liverpoolin u shënuan nga Origi që festoi dy herë Mane dhe Wijnaldum ndërkohë që për Everton gjetën rrugën e rrjetës Keane e Richarlison. Kjo humbje ishte e rëndë për skuadrën nga Goodison Park që zbriti në vendin e 18-të të renditjes dhe rrezikon rënien.Manchester United i shkakton humbjen e parë Jose Mourinhos në stolin e Tottenham Hotspur. Pas 3 fitoreve në 3 ndeshjet e para mes kampionatit dhe Championsit, Special One përjetoi disfatën e parë pikërisht në sfidën ndaj ish-skuadrës së tij pas Tottenham u mposht me shifrat 2-1.

Për t’i ruajtur vendin e punës njeriut që zëvendësoi pikërisht Mourinhon në stolin e Djajëve të Kuq, norvegjezit Ole Gunnar Solskjaer i cili është vendosur në pikëpyetje pas rezultateve të dobëta të këtij fillim sezoni, mendoi Marcus Rashford i cili realizoi dy herë për United, golin e dytë me penallti ndërkohë që në fund të pjesës së parë barazoi përkohësisht shifrat Dele Alli me një gol shumë të bukur. Me këtë fitore United parakaloi pikërisht Spurs-at në renditje dhe u ngjit në vendin e 6-të në kuotën e 21 pikëve. Vazhdon të bëjë çudira Leicester City që tashmë nuk mund të konsiderohet më surprizë. Dhelprat ruajtën vendin e dytë falë suksesit 2-0 ndaj Waftord të vendit të fundit që erdhi pas golave të dy yjeve të ekipit Vardy-t dhe Maddison. U rikthye te suksesi Chelsea që mposhti 2-1 Aston Villan me golat e Abraham dhe Mount, për miqtë shënoi egjiptiani Trezeguet. 3 pikë edhe për Wolves që kaloi 2-0 West Ham ndërkohë që Southampton mposhti 2-1 Norëich dhe iu largua zonës së rënies nga kategoria.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency