Lajme

Shënon Suarez, Barça fiton gjysmëfinalen e parë ndaj Valencias (video)

Barcelona fitoi minimalisht me Valencian në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupën se Mbretit, duke lënë gjithçka të hapur sa i përket kualifikimit në sfidën e kthimit.

Goli e vetëm të këtij takimi e realizoi Luiz Suarez në minutën e 67-të, i shërbyer me një krosim të shkurtër brenda zonës nga Lionel Messi.

Katalanët dominuan si zakonisht sa i përket lojës dhe rasteve, por futbollistët e Valencias u mbrojtën mirë duke mos pësuar tjetër gol, që do të minimizonte mundësitë e tyre për të prekur finalen.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Bundesliga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Union Berlin
0
0
0
0
0
0
0
0
2Eintracht Frankfurt
0
0
0
0
0
0
0
0
3Bayern Munich
0
0
0
0
0
0
0
0
4Bayer Leverkusen
0
0
0
0
0
0
0
0
5Werder Bremen
0
0
0
0
0
0
0
0
6Schalke 04
0
0
0
0
0
0
0
0
7Wolfsburg
0
0
0
0
0
0
0
0
8Hertha BSC
0
0
0
0
0
0
0
0
9Bochum
0
0
0
0
0
0
0
0
10Borussia Dortmund
0
0
0
0
0
0
0
0
11Borussia M'gladbach
0
0
0
0
0
0
0
0
12Hoffenheim
0
0
0
0
0
0
0
0
13Koln
0
0
0
0
0
0
0
0
14Mainz 05
0
0
0
0
0
0
0
0
15Freiburg
0
0
0
0
0
0
0
0
16Augsburg
0
0
0
0
0
0
0
0
17Stuttgart
0
0
0
0
0
0
0
0
18RB Leipzig
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency