Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Sherri Donnarumma-Neymar! Akuza dhe ofendime, shokët evitojnë përplasjen mes tyre

Situatë shumë e keqe dhe atmosferë e zymtë te PSG pas humbjes 3-1 ndaj Real Madrid. Eliminimi nga Champions League, që ishte objektivi primar i klubit francez, ka shkaktuar zemërim dhe tension të madh.

Djemtë e Pochettinos fituan 1-0 në Francë, e mbyllën në avantazh falë golit të Mbappe pjesën e parë në “Santiago Bernabeu”, por Karim Benzema shënoi 3 gola për 17 minuta në pjesën e dytë dhe kualifikoi “Los Blancos” në çerekfinalet e kompeticionit.

Al-Khelaifi dhe Leonardo nuk i kursyen kritikat dhe ofendimet ndaj arbitrit Makkelie për faktin që nuk anuloi golin e barazimit pas faullit të Benzema ndaj Donnarummës, me presidentin e PSG-së që gjuajti me grusht murin e dhomave të zhveshjes.

Ndërkohë, pas ndeshjes ka pasur një përplasje mes Gigio Donnarummës dhe Neymarit. Marca zbulon se sulmuesi brazilian është acaruar shumë me portierin italian, të cilin e fajëson për golin e parë të Realit.

Braziliani i ka kërkuar llogari shokut të skuadrës se pse nuk e largoi topin, që më pas u mor nga Reali që barazoi takimin dhe ndeshja mori histori tjetër. I ashpër edhe reagimi i Donnarummës, i cili është hedhur në “kundërsulm”, duke akuzuar Neymar si fajtor për golin e dytë të “Los Blancos”.

Ish-portieri i Milanit ka akuzuar sulmuesin duke shpjeguar se si goli i dytë i rivalëve erdhi nga një top i humbur shumë lehtë prej tij. Gjakrat janë ndezur, ofendimet kanë prekur majën dhe vetëm ndërhyrja e shokëve të skuadrës ka evituar sherrin e madh mes Donnarummës dhe Neymarit.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...