Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

“Sherri” me Enriquen, Fabian Ruiz: Ju zbuloj arsyen pse më përjashtuan nga Spanja

Në fazën e fundit të epokës “Luis Enrique”, Fabian Ruiz ishte përjashtuar nga ndeshjet e kombëtares spanjolle.

Në atë periudhë u përfol për një sherr mes mesfushorit dhe trajnerit Enrique.

Lexo edhe:

Një histori e mohuar nga lojtari në një intervistë të dhënë për mediet spanjolle.

“Asgjë nuk ndodhi. Të gjithë thanë se kishim një grindje, por nuk është kështu. Deri në ndeshjet e Europianit gjithçka ishte në rregull, atëherë ai vendosi të sillte lojtarë të tjerë dhe unë e pranova atë vendin, duke u përpjekur të bëj mirë në klubin tim të atëhershëm, Napolin, që të mund të rikthehesha. Dhe sot jam i lumtur që jam këtu”-deklaroi Ruiz.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...