Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Sherri me Guardiolën dhe interesimi i Realit, Joao Cancelo flet si bavarez

Bayern Munchen mposhti 0-1 PSG-në në Champions League, duke hedhur një hap drejt kualifikimit në çerekfinale. Fitorja ka gëzuar të gjithë lojtarët e Nagelsmann, sidomos Joao Cancelon.

Lojtari portugez u huazua në ditën e fundit të merkatos nga Manchester City. 28-vjeçari është përshtatur shpejt te kampionët e Gjermanisë. Pas fitores në “Parc des Princes”, ai foli edhe për largimin nga City.

Njerëzit që thonë se jam grindur me Guardiolën, gënjejnë. Nuk është e vërtetë. Nuk ndihesha i rëndësishëm në skuadër në takimet e fundit. Biseduam me trajnerin, ai ishte dakord me ndjesinë time.

Vendosëm të gjithë së bashku që largimi ishte alternativa më e mirë për mua. Më pëlqejnë mundësitë e reja, por nuk kam asgjë kundër Manchester City. Klubi më mundësoi të mbërrija në nivelin ku jam sot.

Lexo edhe:

Jam shumë mirënjohës ndaj Pepit dhe klubit. Nuk do ta harroj kurrë Manchester City. Pastaj, ku i dihet, ndoshta rikthehem në fundin e sezonit”, deklaroi Joao Cancelo.

Në fund një koment në lidhje me interesimin nga Real Madrid: “Jo, nuk është e vërtetë që mora ofertë nga Reali”.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...