Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Sherri me kapitenin, Alisson: Jemi tipa që japim jetën për Liverpoolin

Liverpooli i këtij sezoni nuk ka aspak lidhje me skuadrën që i bëri të gjithë për vete gjatë viteve të fundit. The Reds po hasen me vështirësi të shumta në Premier League.

Kualifikimi në Champions League për sezonin e ardhshëm, është kthyer në një mision shumë të vështirë. Në ndeshjen e fundit, Liverpooli mori një pikë përballë Chelsea, edhe falë ndihmës së VAR-it.

Teknologjia anuloi dy gola të vendasve në “Stamford Bridge”, ndërkohë që nuk mungoi tensioni midis Alisson Becker dhe kapitenit Jordan Henderson. Grindje të cilën portieri brazilian e shpjegon në këtë mënyrë:

Lexo edhe: 

Unë dhe Henderson jemi dy persona që luftojmë dhe japim jetën për skuadrën. Dhe në fushë nuk mund të jemi aq të mirë e xhentil. Ne jemi burra që përpiqemi t’i bëjmë gjërat siç duhet për të ndihmuar ekipin.

Ta bësh këtë sezon është e vështirë, një sfidë e madhe. Ne jemi qenie njerëzore dhe kemi ndjenja si kushdo tjetër. Zemërohemi kur ndodh diçka e keqe dhe na bëhet zemra mal kur gjërat shkojnë mirë”, u shpreh Alisson.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...